Moskovský zápisník: Moje nemoje dieťa a dieťa nikoho...

Autor: Miro Tropko | 23.8.2010 o 14:14 | Karma článku: 17,35 | Prečítané:  4733x

Gošu som stretol po dlhých rokoch. Bol môj spolužiak na Univerzite, lenže vyletel na skúškach, nejako sa zamotal a dostal sa do armády. Vtedy ma dokonca pozval aj na - »provody«. Bola tam aj jeho priateľka Taňa, bez prestávky sa jej pýtal, či ho počká. »Isteže, Gošenka, že ťa počkám« kývala ona «Veď ja ťa tak ľúbim«.

HELP HELPHELP HELP

Takže pri našom stretnutí po rokoch, keď sme si sadli u nás na Gašeka do Českej reštiky, spýtal som sa na jeho Tatianu.

Písal jej listy každý deň, celý rok. Potom sa dostal domov na dovolenku. Tri dni a tri noci nevyšli s Táňou z izby na ich chate pod Moskvou. Vrátil sa z armády, ihneď k nej. Dvere otvorila jeho milá... no s dieťaťom na rukách a zlatou obrúčkou na prste.

Nasledujúce roky sa Goša snažil zabudnúť na svoju lásku ale nemal šancu sa jej vyhnúť, kedy sa tá prechádzala s maličkým bielovlasým dievčatkom. Žili na jednej ulici Molostových, hoc ako dlhá bola.

Ťažké pre Georga boli tieto stretnutia. Vídaval aj jej muža. Pochopil čím ju vzal - mladý profesor na Univerzite, auto, intelektuálne rozhovory...

Goša sa v armáde naučil vynikajúco remeslo, mal šťastie, že sa nedostal niekam v „goriačie točky" - stal sa prvotriednym automechanikom a po návrate sa dostal do malého autoservisu.

Tam mu ponúkol majiteľ stať sa spolumajiteľom a začal dobre zarábať. Teraz vlastní niekoľko autoservisov a salón predaja áut. Presťahoval sa ďaleko od miest, kde by mohol stretnúť Tatianu, ešte šťastie že Moskva je taká obrovská, a stretnúť niekoho náhodné - nereálne.

Našla ho ona. Táňa mu zavolala. Stretli sa v malom bare, ktorý Goša vlastní. Žalovala sa na svojho muža, manželstvo sa rozpadá, doma peňazí niet vôbec, sú v rozvode.

A potom mu povedala: „A Julka, je Tvoja dcéra...Gošenka!"

A aj povedala dátum narodenia a aj si prepočítal termíny, Gošovi vyšlo, že to bolo práve, keď bol na dovolenke. Onedlho sa poženili, chcel dcéru oficiálne zapísať na seba, ako vlastnú. No jej profesor bol proti. On považoval Júliu za svoju dcéru a odmietol sa jej zrieknuť.

Goša zobral fľašu vodky a zašiel za ex manželom porozprávať sa ako chlap s chlapom. Po vypití fľaše sa priznal k otcovstvu, ale dozvedel sa niečo čo ho zranilo?

Profesor, ako sa ukázalo, spal s Táňou do aj po Gošovej trojdňovej dovolenke! Rozhodli sa spraviť testy na otcovstvo. A ako sa ukázalo, ani jeden z nich nebol otcom Julky! A to bol pre obidvoch poriadny úder pod pas.

Žena, ktorú tak toľko rokov ľúbil, želal, idealizoval, bola obyčajná „šľucha", lživá, vypočítavá, ktorá vyberala v každý moment toho, kto je výhodnejší...

A teraz je Goša, voľný, otvorený pre novu lásku, no len sa bojí, opäť niekomu naletieť. Len mu je Julky ľúto - dcéry Nikoho.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exekučná amnestia sa blíži, štát by odpúšťal dlhy

V poisťovni Dôvera chce dlhy odpustiť štyritisíc ľudí. Či sa s Unionom pripoja k amnestii, ktorú pripravuje štát, zatiaľ nepovedali.

DOMOV

Dobré ráno: Z úst im išli retiazky a klince, opisuje prácu exorcista

Exorcistu vyberie biskup, musí byť kňaz.

KOMENTÁRE

Exekučné amnestie sú nový morálny hazard

Možno do oddlžovania idú s najlepšími úmyslami, ale dopadne to ako vždy.


Už ste čítali?