Odpísane z Moskovských obchodov

Autor: Miro Tropko | 13.8.2010 o 17:17 | (upravené 9.5.2011 o 8:13) Karma článku: 14,25 | Prečítané:  3914x

Zdajú sa Vám názvy obchodov na Slovensku nudné? Tak tu som zobral niekoľko Moskovských názvov. Kde je ta krásna Moskovská doba, keď človek netušil, čo si môže odniesť z obchodu "MOLOKO" (okrem šampusu, zošitov v "kletočku" a hliníkoveho strúhadla sa nič nedalo kúpiť). ALebo v "RYBE" CHanel Nr. 5. Dnes je už všetko jasné, a možno sa niekto na Slovensku inšpiruje a v Blave pod Michalskou uvidíme módny salón "SMRŤ MUŽOM" a v Petržke obchod "OBKURENÁ KRAVA".

obimage033.jpg

.......O tejto búdke som už písal . Trvalo mi to dlhšie kým som zohnal túto perlu do svojej "zbierky". V Moskve na Preobraženskom rínku je obchod, v ktorom predávajú rôznu otravu na tarakánov a iných zvieratiek. Volá sa: "Posledná večera"


Kvetinárstvo specializujúce  na rozvedených:Svadobné kytice  Stálym Klientom zľavy

obimage029.jpg

 

Spolužiak mi pripomenul jednu fotku ktorú urobil niekde v Taškente. Na tabuľke pred nejakým intrákom bola tabuľa „ Ženské medicínske občšežitie (intrák) takého to a takého to medicínskeho učilišťa (alebo inštitútu - už si nepamatám. Ako je zvykom na prízemí tohto intráku boli služby, obchodiky. Tak presne pod tou tabuľou bola ďalšia tabuľa PROKAT - POŽIČOVŇA

 

obgdfgfdgfd.jpg

K fotke hore. POŽIČOVŇA PAMäTNÍKOV . UAU. To by sa u nás fakt zišlo. Štátna kasa by ušporila. Načo? To je jasné, na SNS by sme ušporili.  Požičial by sa pamätník, vyliezlo by sa s ním na kopec, odrečnili by slovesné perly... A tak každá vláda by si požičiavala svoje pamätníky a bol by pokoj aj na miestnej úrovni.

O čo taký obchod UPLATOK???? Tu to je zlatníctvo, ale predstavte si oproti nejakému Ministerstvu - Tu som ti niečo doniesol z toho obchodu, hen oproti :-)

obIMGP032.jpg

obv0003.jpg
DARČEKY, no coment

Reštaurácia Triezvy Kovboj - To je indián!

obIMAGE_01.jpg


obIMGP034.jpg
INTIM BAZÁR je napísane nad obchodíkmi. Lombard je vlastne predaj použitých šperkov, Žeby tu oligarchovia odkladali svoje mladé, no už použité žienky? ???

obSL551496.jpg
No - štúdio krásy ktoré je otvorené "kruglosutočno" čiže nepretržite sa vola STRAŠNÁ SILA. Ktovie či názov korešponduje s tým čo odtiaľ vychádza nadránom.


Jedna z najprestížnejších agentúr v Rusku a tejto časti Mliečnej dráhy. Volá sa PRESTÍŽ LUX (áno, áno, už si o ňom počula,len si netušila kde sa nachádza). Je tak prestížne a tak luxusné, že musí byť v ilegalite!

obnklmghugf.jpg

 

obimage02.jpg
To je trochu pre znalcov ruštiny - obchod sa volá  23 HODÍN, ale je otvorený nepretržite (kruglosutočno)
Žeby číslo 4 nebolo na sklade?


obpoikjlkkjlkj.jpg
Už firma ma super názov: s.r.o. Šizorium, a obchod má dva názvy:

UFAJČENÁ KRAVA
a
TRAVA

obr001.jpg

Toto je trochu zavádzajúci názov obchodu, pretože pri cenách v centre Moskvy je dosť nereálne nakúpiť bez muža oligarchu. Alebo je to pre budúce vdovy?

Nadpis hlása: MÓDNY SALÓN "SMRŤ MUŽOM"

obasp54.jpg

Tak toto je sen:

LEKÁREŇ

VŽDY V PREDAJI:

CHLADNÉ PIVO

HORÚCI ŠAŠLIKA na koniec náš obchodík "Chazjajstvennyj" Domáce potreby (hlavný sortiment Autosúčiastky) v našom oblastom mestečku Bronici (cca 40 km od Moskvy po Rjazanke):

img004_res.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?