Odpísane z Moskovských obchodov

Autor: Miro Tropko | 13.8.2010 o 17:17 | (upravené 9.5.2011 o 8:13) Karma článku: 14,25 | Prečítané:  3874x

Zdajú sa Vám názvy obchodov na Slovensku nudné? Tak tu som zobral niekoľko Moskovských názvov. Kde je ta krásna Moskovská doba, keď človek netušil, čo si môže odniesť z obchodu "MOLOKO" (okrem šampusu, zošitov v "kletočku" a hliníkoveho strúhadla sa nič nedalo kúpiť). ALebo v "RYBE" CHanel Nr. 5. Dnes je už všetko jasné, a možno sa niekto na Slovensku inšpiruje a v Blave pod Michalskou uvidíme módny salón "SMRŤ MUŽOM" a v Petržke obchod "OBKURENÁ KRAVA".

obimage033.jpg

.......O tejto búdke som už písal . Trvalo mi to dlhšie kým som zohnal túto perlu do svojej "zbierky". V Moskve na Preobraženskom rínku je obchod, v ktorom predávajú rôznu otravu na tarakánov a iných zvieratiek. Volá sa: "Posledná večera"


Kvetinárstvo specializujúce  na rozvedených:Svadobné kytice  Stálym Klientom zľavy

obimage029.jpg

 

Spolužiak mi pripomenul jednu fotku ktorú urobil niekde v Taškente. Na tabuľke pred nejakým intrákom bola tabuľa „ Ženské medicínske občšežitie (intrák) takého to a takého to medicínskeho učilišťa (alebo inštitútu - už si nepamatám. Ako je zvykom na prízemí tohto intráku boli služby, obchodiky. Tak presne pod tou tabuľou bola ďalšia tabuľa PROKAT - POŽIČOVŇA

 

obgdfgfdgfd.jpg

K fotke hore. POŽIČOVŇA PAMäTNÍKOV . UAU. To by sa u nás fakt zišlo. Štátna kasa by ušporila. Načo? To je jasné, na SNS by sme ušporili.  Požičial by sa pamätník, vyliezlo by sa s ním na kopec, odrečnili by slovesné perly... A tak každá vláda by si požičiavala svoje pamätníky a bol by pokoj aj na miestnej úrovni.

O čo taký obchod UPLATOK???? Tu to je zlatníctvo, ale predstavte si oproti nejakému Ministerstvu - Tu som ti niečo doniesol z toho obchodu, hen oproti :-)

obIMGP032.jpg

obv0003.jpg
DARČEKY, no coment

Reštaurácia Triezvy Kovboj - To je indián!

obIMAGE_01.jpg


obIMGP034.jpg
INTIM BAZÁR je napísane nad obchodíkmi. Lombard je vlastne predaj použitých šperkov, Žeby tu oligarchovia odkladali svoje mladé, no už použité žienky? ???

obSL551496.jpg
No - štúdio krásy ktoré je otvorené "kruglosutočno" čiže nepretržite sa vola STRAŠNÁ SILA. Ktovie či názov korešponduje s tým čo odtiaľ vychádza nadránom.


Jedna z najprestížnejších agentúr v Rusku a tejto časti Mliečnej dráhy. Volá sa PRESTÍŽ LUX (áno, áno, už si o ňom počula,len si netušila kde sa nachádza). Je tak prestížne a tak luxusné, že musí byť v ilegalite!

obnklmghugf.jpg

 

obimage02.jpg
To je trochu pre znalcov ruštiny - obchod sa volá  23 HODÍN, ale je otvorený nepretržite (kruglosutočno)
Žeby číslo 4 nebolo na sklade?


obpoikjlkkjlkj.jpg
Už firma ma super názov: s.r.o. Šizorium, a obchod má dva názvy:

UFAJČENÁ KRAVA
a
TRAVA

obr001.jpg

Toto je trochu zavádzajúci názov obchodu, pretože pri cenách v centre Moskvy je dosť nereálne nakúpiť bez muža oligarchu. Alebo je to pre budúce vdovy?

Nadpis hlása: MÓDNY SALÓN "SMRŤ MUŽOM"

obasp54.jpg

Tak toto je sen:

LEKÁREŇ

VŽDY V PREDAJI:

CHLADNÉ PIVO

HORÚCI ŠAŠLIKA na koniec náš obchodík "Chazjajstvennyj" Domáce potreby (hlavný sortiment Autosúčiastky) v našom oblastom mestečku Bronici (cca 40 km od Moskvy po Rjazanke):

img004_res.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zdanenie bitcoinu, menej výhodné sporenie. Čo chystá Kažimír

Zdania obchody, keď spotrebiteľ platí za tovar kryptomenami a stavebné sporenie bude ešte menej výhodné.

SVET

Vražda v Kosove ako rozbuška, Srbsko môže stratiť viac

Zabitie politika zo srbskej menšiny môže oddialiť zbližovanie Srbska s Úniou.

SVET

Babiš nedostal dôveru, vládnuť môže roky. Čo čaká Česko?

Český premiér vedel, že hlasovanie o dôvere prehrá.


Už ste čítali?