Odpísané z Moskovských obchodov II.

Autor: Miro Tropko | 16.8.2010 o 7:07 | (upravené 19.8.2010 o 22:14) Karma článku: 15,78 | Prečítané:  5701x

Kde je tá krásna doba, keď sme šli na nákup do potravín "BLIZNECI" a vystáli 9 radov, ak sme chceli kúpiť šesť vecí... No niektoré návštevy v dneškých Moskovských obchodov ma vracajú "nazad" do čias CCCP.

No dnes už viem po Rusky dokonale a už si nekúpim susľatinu keď je na lístku napísané Susľatina K.G.

nadpis na vchodových dverách: obchod !!URÝCHLENE!! potrebuje kupujúcich!!!obsss.jpg

Knihy sa v Rusku predávajú všade. V potravinách, v podchodoch, jednoducho na ulici. Veľký lístok som si všimol práve pri takomto stánku v samoobsluhe. List papiera bol na viditeľnom mieste a hlásal: „ Noviny, obálky a servítky nemáme! Koľko je hodín a kde je Usama Bin Ladin NEVIEM!!!

 

Nadpis na vedre IGOR

oz015.jpg

My, ktorí sme zažili reálne CCCP si pamätáme na časy, keď sa mäso balilo do novín a povedať: "chcem krkovičku bez kostí" - nereálne, človek bral to čo sa mu dostalo podľa poradia. Alebo modrasté sliepočky natiahnuté do neuveriteľných dĺžok? tá doba je už preč. Iné to bolo na tržniciach, tam ste si vždy mohli vybrať, čo si želáte. Ako aj napríklad toto dnešné foto, mäsko z Igora. Dnes v čase hypersuper marketov, sú to už len spomienky, tržnice však zostali, ale do novín Vám mäso už nikto nezabalí...

...a ako je zabalená dotyčná mucha? Ide bez obalu:

oz1.jpg

Mucha mŕtva          1,00

Tiež nostalgia, dnes už v obchodoch tarakána neuvidíte. Pamätám si na obchod oproti pošte na Aviamotornoj, kde si mačička lízala z veľkej kocky masla (rezalo sa takým drôtom na paličkách a predavačky vedeli neuveriteľne presne odrezať potrebnú váhu). Keď som protestoval, že mačka, dostal som odpoveď - mačka je čistotná a nie sú tarakány a klopy.

 

oz102260-web.jpg

Nadpis nad regálmi s alkoholom: Skoro do školy

Doba je iná. Niekedy (nie tak dávno - ešte v 80-tych) sa do školynesmelo v rifliach, boli uniformy, nesmeli sa nosiť náušnice a žuvačka? Hnusné veci ktoré vymysleli hnusní kapitalisti, aby zviedli sovietsku mládež z cesty ku komunizmu. Potom prišla zmena. Dcére sme hľadali školu, hoc oveľa ďalej, hoc spoplatnenú, no bez narkotík a alkoholu...

oz14web9999.jpg

NELÍZAŤ SKLO

Nie nemyslíte si. V RUsku už hlad nie je taký, aby kupujúci od hladu oblizovali sklo:-)))) to len naša tlač tvrdí že sú lenivci, ochlastovia... No povedzte, u seba v malom obchodíku "Prudky" na Napoľnom Projezde  som narátal 185 druhov piva vo fľašiach, 103 v plechovkách (aj 1 L) a ešte desiatky v PET fľašiach a 5 L plechových bočkách.  Vidíte, akí sú pracovití?

oz9999.jpg

 

v ZOO obchode

NEKLOPTE!!!! ONI NEOTVORIA

No aj tak je najlepšia ptička "Ptičí rínok" (Vtáči trh), už bol tak veľký, že ho presťahovali na MKAD (okružná diaľnica okolo Moskvy, kde má tento obľúbený trh obrovský priestor. Chodili sme tam ako do ZOO, niektoré zvieratá sa nedali ani v ZOO vidieť...

 

ozabrikosy.jpg

nadpis pod zemiakmi: MARHULE MIESTNE  VEĽMI SLADKÉ

Tieto broskyňe majú tú výhodu že sa dajú aj variť.

Ozbchod1.jpgZĽAVY

 

87,00

 

92,50

 

 

 

 

 

 

 

No a nakoniec som si nechal najlepší nadpis

sú aj čestní predavači, veď to poznáte: Prídem hneď a čakáte už hodinu, alebo nič nehovoriace: Prídem presne o 11 minút.

ozDSC04958.jpg

ZATVORENÉ

(Bez vysvetlenia príčiny)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?