Moskovský zápisník: Dobrá výhovorka stojí kopejku

Autor: Miro Tropko | 14.8.2010 o 6:06 | (upravené 9.5.2011 o 8:16) Karma článku: 14,42 | Prečítané:  4586x

V čase keď som riadil jednu zahraničnú firmu v Moskve, ako mladý človek som mal problém s disciplínou mojích oveľa starších vekom podriadených. Neuveriteľné výhovorky som si musel vypočuť. Dokonca som ich začal zbierať a na školeniach na uvoľnenie atmosféry som ich čítaval. Možno ich ešte nájdem, ale našiel som jednu, ktorú mi doniesol jeden umelec vediac, že ich zbieram. Zjavne na nej popracoval. Je to výhovorka pri meškaní do práce použiteľná aj na Slovensku(?!?).

V Rusku sa pre začiatočníka za volantom používa podľa predpisov písmeno Y - U po našom, čiže učeník žiak, alebo dva roky povinný čierny výkričnik v žltom poli. No v drvivej väčšine sa používa znak čajníka.V Rusku sa pre začiatočníka za volantom používa podľa predpisov písmeno Y - U po našom, čiže učeník žiak, alebo dva roky povinný čierny výkričnik v žltom poli. No v drvivej väčšine sa používa znak čajníka.

Obchodnému riaditeľovi Tropko Miroslavovi, ZAO „Jolkipalki" Dnes 14. Septembra 1989 som zmeškal do práce. Môj príchod bol zaregistrovaný o 10,45.

Vplyv sezónneho faktora, spojeného s nájazdom medzimestských pasažierov (začiatok nového školského roka), som prakticky prekonal tým, že som zvolil optimálny odchod z domu.

Faktor špecifického sa správania  študentov v takýto ranný čas (rad na taxík je nimi ignorovaný a podobné správanie z mojej strany je vysvetliteľné výchovou ku skromnosti, ohlasy ktorej (rozumej výchovy) sa občas periodicky prejavujú) je  prakticky k dnešku odstránený.

Dnešnú situáciu som nútený vyhlásiť za fors-majornú situáciu: z dôvodu nervozity som nepoužil známy o mne v takýchto prípadoch analistický prístup, no pod vplyvom dlho očakávanej dostupnosti dopravného prostriedku som si nevšimol dole vpravo na vetracom okienku, priamo na skle nálepku „Pozor, za volantom je invalid!"


Táto hrozná nepozornosť z mojej strany ma priviedla k približne 12,5 minútovému zdržaniu sa kvôli zastávke na benzinpumpe (podľa všetkého choroby a ďalšie zdravotné problémy vodiča boli spojené s močopohlavným systémom alebo s črevným traktom) a aj pohyb po ceste s rýchlosťou neprevyšujúcou 60 km/h (v súčte s pomalými rozbehmi na semaforoch) priviedlo k ďalšiemu meškaniu v sume cez 27 minút, od nastaveného grafikonu mojej cesty do práce.

Čo ma však ani v najmenšom neospravedlňuje.

Do budúcnosti s cieľom likvidácie predpokladaného opakovania sa podobného prípadu, beriem na seba zodpovednosť precíznejšej obhliadky všetkých okienok a čelného skla, obzvlášť pri špeciálnych znakoch (či sú to „Žena za volantom", „Čajník" alebo „Pozor! Invalid za volantom"), ktoré môžu vyvolať moje opakované meškanie do práce.

Taktiež som sa rozhodol spracovať a natrénovať si techniky, dovoľujúce mi spozorovať podobné znaky na zadnom skle bez straty možnosti stať sa pasažierom konkrétneho vozidla.

Okrem toho, prosím o odpustenie za to, že som bol nútený odobrať u vás váš drahocenný čas na preskúmanie dôvodov, spojených s mojim dnešným meškaním.

Som pripravený s pokorou a s pochopením prijať hocaký spravodlivý trest.

S úctou Dmitrij Sergejevič Kusakyn,
vedúci oddelenia predaja.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exekučná amnestia sa blíži, štát by odpúšťal dlhy

V poisťovni Dôvera chce dlhy odpustiť štyritisíc ľudí. Či sa s Unionom pripoja k amnestii, ktorú pripravuje štát, zatiaľ nepovedali.

DOMOV

Dobré ráno: Z úst im išli retiazky a klince, opisuje prácu exorcista

Exorcistu vyberie biskup, musí byť kňaz.

KOMENTÁRE

Exekučné amnestie sú nový morálny hazard

Možno do oddlžovania idú s najlepšími úmyslami, ale dopadne to ako vždy.


Už ste čítali?