Ruské bombardéry TU-95 poletujú nad Washingtonom

Autor: Miro Tropko | 16.9.2008 o 12:12 | Karma článku: 12,93 | Prečítané:  5751x

Alebo ako dostať Peršingy (čisto - čisto obranné, úplne neškodné maličké raketky) do Warszawy. Fikcia abstinenta.

Líza po návrate z Kaukazu na ceste z Bruselu do Waršavy. Líza po návrate z Kaukazu na ceste z Bruselu do Waršavy. Konstantin Valov - hnusný Putinovský karikaturista
Bush Jnr. sedí na terase svojho rančo v Texase. Nohy vyložené poriadne vysoko, kolty tým pádom nebezpečne nízko.

Sedí so svojou Lízou a sŕkajú Pinokoládu:

 „Líza. Počúvaj. Čo by si povedala na taký šašlik niekde na Kaukaze s naším Majklom? Idú mi tí Česi a Poliaci na nervy. Nejaké podpisové akcie proti nám, v TV ich ukazujú, že nechcú našu ochranu,... Treba niečo s tým spraviť. A Majkl je šikovný mladý chalanisko, horal a počúvne čo mu povieme. “

Líza zbožňuje šašlik, tak si dá povedať. Napriek tomu že Kondoliza poriadne chudne. Tu nejde o chronické nedojedanie alebo nedostatok apetítu kvôli tomu čo sa deje v Gruzínsku. Je málo konfliktov ktoré táto starnúca osamelá dáma prežila?

Jej napríklad nie je vzdialené koketstvo. Misiss Liza má rada si opravovať nižnú bielizeň aj pri jednaniach s najsilnejšími mužmi sveta. A okúzlila aj Majkla. Toho Saakašviliho. Pri nej Džigit vyrástol vyše Kaukazu. Cítil sa ako líder NATO. Ihneď by aj prijal Gruzínsko medzi ich rady. Keby mohol.

 Takže, po šašliku, zjavne niektorí amíci zo sprievodu vyslancov najväčšej demokracie na svete, nezniesli dózy kaukazskej ťažkej čačy v nepomere k jemného Gruziňáku a nestihli zo slnečného Kaukazu spolu s Lízou odletieť do demokratickej domoviny.

Alebo ich Kondolíza zabudla náročky, po tej Pinakoláde na Texaskom ranči?

Ako je na správnych amíkov správne, napriek opici zaránky si so svojimi Gruzínskymi priateľmi vybehli poklusom a so spevom. Keďže ich bagáž odletela s Misis Lízou, ochotní horali im ponúkli národne kroje vo farbách gruzínskej armády, veď tie uniformy platili aj tak ich zaoceánsky kámoši...

 A takto si to zopakovali zopár krát.

Šašlik, čača, beh, šašlik, čača, beh... Dokonca si spravili aj jeden výlet cez kopce. Veď museli ukázať čo všetko špičkový Hámer dokáže...

 No zabudli, že za kopcami sedia chlapci z Víchru, bojovej to jednotky Rusov. Čo bojovej, jednej z najbojovejších.

Podgurážení chlapci z SŠA páni sveta to preignorovali, no milí Gruzínci vedeli, že Víchor sa s nimi hrať nebude. Zabudli na družbu a utekali k svojmu Majklovy, zanechávajúc veselých černoškov v gruzínskych mundúroch napospas agresorom.

Tu som si spomenul na jeden starodávny vtip: Po výmene špiónov rozoberajú v CIA neúspech akcie: Prečo Johna odhalili. Veď robil všetko správne. Pil ako Rusi, nadával ako Rusi, aj kradol ako Rusi, podvádzal ako Rusi, akcent v prízvuku vymakaný na Briton Beach s Natašou Volkovou ... kde bol problém. Nenašli. Zhrnul to riaditeľ CIA: „Neviem, neviem, ale vy negri to vždy pohnojíte!“

Neviem či s týmto Rajsa rátala ale výpočet na Texaskom ranči bol správny.

Aspoň na .sk novinárov to zabralo (svoji za oceánom musia, slovenský ako mi to napísal jeden z nich, to robili dobrovoľne) potom písali, že Rusi útočia tankami na Tbilisi. To nič, že to dementoval Minister vnútra Gruzínska, slovenský novinári mali predsa svoje zdroje. A presvedčili. Dokonca aj že tie Gruzínske tanky v Gori, ktoré na úteku smelí gruzínsky vojaci zanechali, sú ruskí okupanti.

Novinári svojím nekompromisným nestranným a hlavne pravdivým informovaním voviedli do paniky každého stredne štatistického poľského údržbára, ktorého potom ukazovali ako sa klepe pred zlým Ruským okupantom.

Slovenský novinár je tvrdý a nedá sa vyviesť z miery ani uverejneným rozhovorom s klamármi čechúňmi, ktorí tvrdili, že ich okradli nejaký Kazaši, alebo Čečenci, ale v žiadnom prípade nie Rusi alebo Gruzínci. Naších očevidci nezmiatli a tvrdili na titulke mienkotvorných, že českých novinárov prepadli na sto pro ruský okupanti.

 No čo už. Vyšlo to. Ale Líza sa nedá zastaviť.

 Podsúva Slovenskému novinárovi ďalšie tromfy: Po ceste z Kaukazu ešte objaví „Ameriku. Ukazuje sa, že ruské bojové „samaljoty“ (ruské medvede) lietajú „okolo brehov SŠA“:

Karaul!

Gruzínsko bude len začiatok, pod hrozbou sú celé ŠŠA, EU a okolité ostrovy!

Je zjavne, že táto dáma a jej šéf žijú v inej dimenzii ako my. Žijú v svojej vlastnej dimenzii. Ruské lietadlá totiž lietajú už dávno a regulárne okolo brehov Ameriky – a toto „sladký párik“ vie a vie taktiež, že ruská strategická aviácia má nato plné právo lietať nad neutrálnymi vodami. Ako medzi iným aj slávny americký piloti – nad vodami povedľa ruských vôd. A podľa všetkého sa to deje odkedy vymysleli studenú vojnu, aby tak zima nebola. Veď spýtajte sa svojim kamošov slúžiacich niekde pri radare počas tej doby ľadovej.

Ale pre stredneštatistického Johna z Oklahomy, Jaceka z Plocka a Tomáša zo SME vypustili ďalšieho strašiaka. „Ruské medvede“ idú na Ameriku. Je to už dostatočne aby poriadku poslušný americký daňovník, poľský údržbár a slovenský novinár začal žiť v hrôze a súhlasili by so všetkým, hoci aj s bombardovaním Moskvy...

Slovná hnačka hlavy americkej diplomatky nejak nemá logiku, ale slovenský novinár ju žerie: „To Rusko stavia novú železnú oponu“ „to Putin rozväzúva novú studenú vojnu“, „robí čiary cez Európu“ a „neustále používa výhradne silu, aby opäť niečo dokázať svetu.“ „ My, jedine my musíme sa postaviť tejto ruskej agresii a jedine nám pripadla úloha postaviť sa novým ruským imperialistickým stratégiam“ tvrdila v tie dni Líza .

V psychológii existuje termín ktorý označuje stupeň neadekvátnosti slov k postupkom. Čo je dovolené Jupiterovi, to nie je povolené býkovi? Podľa všetkého, asociácia seba s božstvom, miss Rais zľahka prešla hranice dopustnej mytológie a v dnešnom politickom kontexte, už nie je natoľko očividné , kto je naozaj Jupiter a kto býk. Alebo aspoň krava...

 A medzi tým tzv. „holubica mieru“ po zasadaní hláv NATO v Bruxeles, zhodiac pierka holubičie odlieta do Warszavy – urýchlene podpisuje súhlas s umiestnením Radarov a zopár Peršingov k tomu. No tu už v úlohe „jastrabíka“.

Veď si to želá sám poľský ľud. (Do prčic, neodkukala to niekde?)

 Líza – typický holub obrátenec alebo dvojtvárny Jánus. Včera v Brusele ona nazývala Rusko ako agresora. A dnes vo Varšave postavila podpis pod Súhlasom o rozpoložení americkej vojenskej základne na Poľskej teritórií s Peršingami a so všetkým čo k tomu patrí? V úplnej blízkosti od Ruskej hranice.

Ranč. Texas:

 „Líza. Super Job! Nikto si ani nevšimol, dokonca ani v SME, že k radarom pod Varšavou si prifajčila aj tie peršingy!Lízenka! Tak čo povieš tentoraz na ukrajinské šči a uchu z Dnepra? Napriek Tvojmu chudnutiu. Berieš?“


NESÚHLASÍM SO ZAVÁDZANÍM, JEDNOSTRANNÝM PODÁVANÍM INFORMÁCIE A ZNEVAŽOVANÍM OBETÍ NA KAUKAZE ZO STRANY REDAKCIE SME.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hriešnica, prekliata dcéra či bohyňa. Kto bola Morena

Jarný zvyk odráža krvavé pohanské rituály.

Ukrajinci išli do rizika. Do čela krajiny si vybrali novú tvár

Volodymyr Zelenskyj bude novým ukrajinským prezidentom.

Pri Poslednej večeri urobil Leonardo da Vinci fatálnu chybu

O omyle, ktorého sa dopustil maliar, sa hovorí málo.


Už ste čítali?